BOLONIA | KRAKÓW, 25 LUTY 2022 R.
BOLONIA | KRAKÓW, 25 LUTY 2022 R.
Współpraca Startupu i firmy korporacyjnej, jak każde partnerstwo, wymaga uczenia się po obu stronach.
Misją CRIF w tym obszarze jest współpraca ze Startupami w zakresie wspierania nowych pomysłów biznesowych w określeniu modelu biznesowego, wykorzystania najnowocześniejszych technologii i trendów w procesie przygotowania buiznesu do wejścia na rynek oraz w etapie późniejszym do rozwoju biznesu poprzez badania, eksperymenty i burze mózgów, przy jednoczesnym korzystaniu z trzydziestoletniego doświadczenia CRIF.
Tradycyjnie firmy wprowadzały innowacje w obszarze swojego biznesu, korzystając wyłącznie z zasobów wewnętrznych, stosując tzw. zamknięty model innowacji. Głównym tego powodem była ochrona swoich pomysłów przed konkurencją i nastawienie by, wprowadzić produkty na rynek przed innymi i czerpać korzyści z bycia pierwszymi.
Organizacje korzystające z zamkniętych modeli innowacji mają zwykle duże działy badawcze generujące dużą ilość własnej wiedzy, ale wiedza ta jest często niekompletna, ponieważ technologia na całym świecie ewoluuje bardzo szybko i coraz trudniej jest za nią nadążyć. Co więcej ta wiedza nie odpowiada dokładnie potrzebom rynku. W takiej rzeczywistości innowacyjność przebiega zbyt wolno, albo wiedza staje się przestarzała, albo zmieniają się priorytety biznesowe.
Dojrzała organizacja, jaką jest CRIF, wykorzystuje wiele zewnętrznych źródeł napędzających innowacje, gdyż uważa, że poza organizacją jest dużo talentów i znaczącej wiedzy oraz widzi obustronne korzyści we wspieraniu rozwoju pomysłów biznesowych generowanych przez Startupy.
Współpraca Startupu z partnerem korporacyjnym daje Startupowi możliwość czerpania wiedzy z korporacyjnego know-how i uzyskania porad w określonych obszarach, a także znalezienia inwestorów, którzy pozyskają kapitał na sfinansowanie rozwoju. Mając możliwość przetestowania swoich produktów, Startup może również skrócić swój czas wprowadzania na rynek. Co więcej, partner korporacyjny może również wspierać i kierować strategią rozwoju Startupu, pomagając jego założycielom w podejmowaniu najlepszych decyzji na przyszłość, a startupowi, aby uzyskać większą ekspozycję, umożliwiając mu przyciągnięcie większej liczby klientów.
Podejście InnovEcos (Innovation & Ecosystems) do innowacji zostało opracowane w celu stworzenia i wdrożenia zaawansowanego i zorientowanego na klienta ekosystemu, opartego na współpracy między Fintechami.
InnovEcos działa w trzech głównych kierunkach:
InnovEcos zaprasza do współpracy następujące typy firm: